1. Ana Sayfa
  2. LiSTEPLUS
  3. Türk Dizileri’nin Hafızalara Kazınan 7 Kadın Karakteri

Türk Dizileri’nin Hafızalara Kazınan 7 Kadın Karakteri

eyşan/ezel

Türk Dizileri’nin Hafızalara Kazınan 7 Kadın Karakteri

Hepinize merhabalar, bugün Diziler ve Filmler ile LiSTEPLUS kategorimiz için harika bir içerik hazırladık. Türk dizilerinde akıllara kazınan kadın/erkek bir çok karakter vardır, bugün ki yazımızın konusu Türk Dizileri’nin Hafızalara Kazınan 7 Kadın Karakteri olacak.

Hazırsanız listemize başlayalım, işte Türk Dizilerin’de hafızalara kazınan 7 Kadın Karakter..

7- Pembe ;

pembe/cennetmahallesi
pembe/cennetmahallesi

Pembe karakteri ile listemize başlıyoruz. 10 Temmuz 2004- 23 Haziran 2007 yılları arasından televizyon ekranlarında yayınlanan Cennet Mahallesi dizisinde başrollüğü üstlenen Pembe karakteri, diziyi izleyen ve izlemeyen herkesin zihninde yer etmeyi başarmıştır. Dizi’de kızının istikbalini düşünen, parayı çok seven ve oldukça fena bir karakter olan Pembe karakterine hayat veren isim Melek Baykal’dır. Karakterimizin en mükemmel özelliği ise günde binlerce adet çekirdek çitlemesidir.

6-Caroline ;

caroline-öylebirgeçerzamanki
caroline-öylebirgeçerzamanki

İsmini Erkin Koray’ın unutulmaz parçasından “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisi bir döneme adeta damgasını vuran bir Türk dizisidir. Elbette dizi ne kadar konuşulup yorumlandıysa, Caroline karakteride bir o kadar konuşulmuştur. Wilma Elles‘ın canlandırdığı Caroline karakteri izlerken seyircilerin adeta gıcık olduğu, dizinin kötü üvey annesi olan, ailenin bölünmesinde büyük katkısı olan bir karakterdir. Hollandalı olmasıyla eksik Türkçesi çok konuşulmuş olan dizimizin gıcık karakteri, dizinin çocuk karakteri Osman ile olan atışmalarıylada hafızalarda yer etmiştir.

5- Leyla ;

leyla/leylailemecnun

Bir döneme damgasını vuran Leyla ile Mecnun dizisinde ki ilk Leyla karakteri listemizin beşinci sırasında. Dizi’de her ne kadar Leyla rolü değişse de, Mecnun’un ilk Leylası yıllar geçsede unutulmadı. Ezgi Asaroğlu’nun hayat verdiği karakter belkide dizide hiç ayrılmasaydı daha da efsane olabilirdi. Hikaye’nin Ezgi Asaroğlu’nun hayat verdiği Leyla ile başlaması bu karakterin unutulmamasında ki en önemli etken olsa gerek.

4-Ayşegül ;

aysegül/poyrazkarayel
aysegül/poyrazkarayel

Bir dönemin sevilerek takip edilen dizisi Poyraz Karayel‘de sevimli, sinirli ve davranışları ile kendini unutturmayan Ayşegül Karekteri, listemizin dördüncü sırasında. Dizi’de partneriyle ilk karşılaşmasından itibaren inadı ve tavırlarıyla seyirci tarafından çok sevilerek efsaneleşen Ayşegül Umman karakterini güzel oyuncu Burçin Terzioğlu canlandırmıştır.

3- Bihter ;

bihter/aşk-ımemnu

Türkiye’de Bihter denince akıllara tek dizi ve tek isim gelir! Aşk-ı Memnu ve Bihter Ziyagil.. Bir dönemi adeta sallayan, adından sıklıkla söz ettiren Aşk-ı Memnu dizisinde ki Bihter Ziyagil karakteri , yıllar geçmesine rağmen asla unutulmamıştır. Farklı projelerde yer alsa dahi, Beren Saat, Bihter rolünden sonra Türkiye halkı için hep Bihter olarak akıllarda kalmıştır. Bihter’in tek isteği mutlu bir yuvasını olmasıyıdı, annesinin sözünü dinlemeyerek babası yaşında bir adam ile evliliğe adım attı. Herşey her ne kadar güzeldi, ta ki Behlül onu ikna edene kadar! Behlül ile kendisiyle savaştı ve kocasına sadık kalmaya çalıştı fakat başaramadı.

2- Elif ;

elifeylül/kurtlarvadisi
elifeylül/kurtlarvadisi

Yıllarca Perşembe günlerinin vazgeçilmezi olan Kurtlar Vadisi dizisinin oldukça önemli bir karakteri’dir, Elif Eylül. Her ne kadar 10 sene devam eden Kurtlar Vadisi için ekranlara erken veda etsede, 92 bölüm rolünün hakkını vermiş, Polat ile arasında geçen sahneler seneler geçmesine rağmen unutulmamıştır. Kız Kulesi onların buluşma noktasıydı, Polat dizi boyunca en az 10 sefer kabrine giderek Elif’e olan aşkını ve sadakatini dizi boyu göstermiştir. Özgü Namal’ın hayat verdiği efsane kadın dizi karakteri Elif Eylül, listemizin ikinci sırasında.

1- Eyşan ;

eyşan/ezel
eyşan/ezel

Hafızalara kazınan Kadın Dizi Karakteri listesi yapıp, Eyşan’ı koymamak asla olmazdı. Eyşan Türk dizi tarihinin görmüş olduğu en sinsi, en değişik ve en akılda kalıcı karakterlerinden birisidir. Bir döneme damgasını vuran Ezel dizisinde ki Eyşan karakteri, asla unutulmadı ve unutulmayacak. Dizinin adeta en tehlikeli karakteriydi diyebiliriz. Ömer’e yapılan plan bile o olmasaydı asla gerçekleşemezdi. Çekiciliğiyle adeta erkekleri elinde oynatma kapasitesine sahip olan Eyşan Tezcan Atay Türk dizi tarihinin en efsanevi kadın karakterlerinden başında gelir diyebiliriz. En önemli özelliği insanları rahatça kandırmasıdır. Bu özelliğini babasından almış, onun yanında kendisini geliştirmiştir. Cansu Dere‘nin canlandırdığı ve yüksek ihtimal ile asla hafızalarımızdan silinmeyecek olan Eyşan karakteri listemizin birinci sırasında.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Yorum Yap