İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. LiSTEPLUS
  3. Türk Komedi Dizilerinin Unutulmaz 5 Çifti

Türk Komedi Dizilerinin Unutulmaz 5 Çifti

featured

Türkiye’de yapılan bazı komedi dizileri izleyici tarafından çok sevildi, çok izlendi. Öyle ki bu dizilerin bir çoğunda ise çiftler oldukça ön plandaydı. Karı koca veya sevgili olarak karşımıza çıkan çiftler arasından en unutulmaz 5 çifti sizler için derledik.

İşte Türk Komedi Dizilerinin Unutulmaz 5 Çifti!

5-Ruhsar ve Mazhar / RUHSAR ;

90’ların fantastik dizisinin unutulmaz çiftiydiler. Hayata gözlerini yuman Ruhsar’ın hayaleti, yapım boyunca kocası Mazhar’ın peişini bırakmadı. Listemizin beşinci sırası Ruhsar / Mazhar çiftinin.

4- Berna ve Teoman / AYRILSAK DA BERABERİZ ;

Ayrılsak da Beraberiz dizisinin unutulmaz çiftiydiler. Mahkemede tek celsede boşanan çiftin, halen aynı evde yaşayarak evin içinden bir bölme yapmaları, komediyi de beraberinde getirmişti. 1999-2004 seneleri arasında izleyicinin severek izlediği dizi olan Ayrılsak’da Beraberiz dizisinde ki çiftler Berne ve Teoman çifti listemizin dördüncü sırasında.

3-Sevinç ve İhsan / TATLI HAYAT ;

Tatlı Hayat dizisi ile hayatımıza giren efsane çift, çok beğenildi. Karı ve kocaların evde ki diyalogları ve komşularıyla olan görüşmeleri ve ifadeleri yapım boyunca çok beğenildi. Türkan Şoray ve Haluk Bilginer gibi kaliteli aktörlerin hayat verdiği Sevinç ve İhsan karakteri bu listede olmazsa olmazdı!

2-Zeynep ve Ozan / 1 KADIN 1 ERKEK

Verdikleri mesajlar ile, ele aldıkları konular ile adeta evlilik hayatını ekranlara taşıdılar. Demet Evgar ile Emre Karayel’in başrollerini paylaştıkları sitcom komedi dizisi; Her yaştan kadın ve erkek izleyiciye hitap ederek oldukça beğenildi. Listemizin ikinci sırası 1 Kadın 1 Erkek dizisinin başrolleri Zeynep ve Ozan çiftinin!

1- Meltem ve Haluk ; ÇOCUKLAR DUYMASIN

Şüphesiz bu çiftler arasında hem en bilineni, hemde en uzun süre ekranlarda kalan çifti! Meltem ve Haluk çifti ara ara ekranlara ara versede, nesileden nesile insanlara hitap etmiş bir çifttir. Çocuklar Duymasın dizisinin hem başrolü hemde çifti olan Meltem ile Haluk çifti listemizin birinci sırasında.

Tamer Karadağlı ve Pınar Altuğ’un hayat verdiği karakterler de dizide birbirine katlanamayan, ayrılığın eşiğinde yaşayan karı-koca ve onların evli kalmalarını zorunlu hale getiren iki çocuktan oluşan bir ailenin, birbirleri ve dostlarıyla olan ilişkileri konu edilmekteydi. Fakat seneler geçtikçe dizi de konular da şekillendi ve her türlü gündelik konulara değinildi.

Önerilen Yazı
Türk Dizi Tarihin’de ki Kalıplaşmış 7 Klişe
Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap