1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. Türk oyun şirketi Peak, 1.8 milyar dolara Zynga’ya satıldı!

Türk oyun şirketi Peak, 1.8 milyar dolara Zynga’ya satıldı!

featured

Başarılı bir Türk oyun firması olan Peak, şirket hisselerini 1.8 milyar dolara Zynga firmasına satarak oldukça büyük bir ticarete imza atmış oldu.

Son zamanlarda dünya genelinde oldukça popüler hale gelen Peak, bugün adeta dev bir anlaşmaya imza attı.

PEAK, 1.8 MİLYAR DOLARA ZYNGA’YA SATILDI

2017’de Peak Games’in iki departmanını satın alan ABD’li Zynga, yeni yapılan ticaret ile şirketin tamamını 1.8 milyar dolara satın alarak bünyesine katmış oldu.

ABD merkezli oyun devi Zynga, 2 sene önce yine bir başka Türk oyun şirketi Gram Games’i 250 milyon dolara bünyesine katmıştı.

“TÜM TÜRKİYE İÇİN İFTİHAR VERİCİ”

Söylemede görüşlerine yer verilen Peak Kurucusu ve Üst İdareyicisi CEO Sidar Şahin, “Bugün geldiğimiz nokta tüm Türkiye için iftihar verici ve biz hepimiz öğreniyoruz ki, bu daha yolun başı. Zynga ile devam edeceğimiz bu yolculukta, beraber daha kuvvetlenerek gelişecek olmak, hepimizi geleceğe dair heyecanlandırıyor. Türkiye’den gelişen, ilerleyen ve büyümeye devam eden bir takım olmayı sürdüreceğiz.” ifadelerini dile getirdi.

Zynga CEO’su Frank Gibeau ise, “Peak’e ‘aramıza hoş geldin’ demekten gurur duyuyoruz. Peak, dünyanın en iyi puzzle oyunu geliştiricilerinden biri. Böylesine yaratıcı ve tutkulu bir takımla yeteneklerimizi daha da ileri taşıyacak olmak bizi heyecanlandırıyor.

Toon Blast ve Toy Blast’ın katılımıyla listelerde üst sıralarda yer alan oyun sayımızı sekize çıkarırken, küresel kullanıcı sayımızı çarpıcı bir şekilde artırıyor ve gelecekteki yeni projelere hazırlanıyoruz. Peak ve Zynga birlikte daha da hızlı büyüyecek.” ifadelerini dile getirdi.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap