1. Ana Sayfa
  2. LiSTEPLUS
  3. Türk Televizyon Tarihinin Unutulmaz Komedi Programları

Türk Televizyon Tarihinin Unutulmaz Komedi Programları

featured

Türk Televizyon Tarihinin Unutulmaz Komedi Programları

Türk televizyon tarihinde unutulmaz komedi programları yapıldı. Skeçleri, karakterleri ve usta oyuncularıyla hepsi ekranlarda izleyiciyle buluştu. Akşamların vazgeçilmezi olan bu komedi programları hayatımızda güzel bir yer etti. Gülmek için en güzel yollardan birisi olan komedi programları oldukça başarılı örnekleriyle unutulmaz olmayı başardı.

 Sizler için televizyon tarihinde bir yolculuk hazırladık. İşte unutulmaz komedi programları:

7-Zeki Metince:

90’lıyılların başında Zeki Alasya ve Metin Akpınar’ın birlikte hazırladığı programdı. Skeçler ve ikilinin diyalogları üzerine kurulu olan Zeki Metince, istediği reytinglere çok ulaşamadı. Listemizde 7. Sırada Zeki Alasya ve Metin Akpınar’ın programı yerini alıyor.

6- Güldür Güldür:

BKM ekibiyle hazırlanan program Ali Sunal’ın farklı sunumuyla ekranlara geldi. “İnsanlar Alemi” ve “Beşer Beşer” programlarının devamı niteliğinde oldu. Her yayınlandığı kanalda izleyiciyle buluşmayı başardı. Sağlam kadrosu ve skeçleriyle Güldür Güldür listemizin 6. Sırasında.

5- Reyting Hamdi:

Hamdi Alkan’ın hazırlayıp sunduğu program özellikle 90’lı yıllarda çok popülerdi. Skeçleri ve karakterleri o dönem için seyircinin çok ilgisini çekti. Gazman tiplemesi unutulmazdı. Unutulmaz komedi programları listemizde Reyting Hamdi 5. Sırada bulunuyor.

4- Komedi Dükkanı:

Tolga Çevik’in ön planda olduğu ve farklı bir formatla ekrana yansıttığı komedi programıydı. Dış sesten gelen talimatlarla doğaçlama ilerleyen programda Tolga Çevik ve Salih Kalyon’un  performansları seyirciden tam not aldı. “Komedi Dükkanı listemizde” 4. Sırada!

3- İnce İnce Yasemince:

Yasemin Yalçın’ın hazırladığı program bir döneme damgasını vurdu. Unutulmaz parodileriyle seyircinin alkışını toplamayı başardı ve tabii ki itilmiş kakılmış tiplemesi unutulmazlar arasındaki yerini aldı. Farklı konular ve tiplemeleriyle Yasemince listemizde 3. Sırada yerini alıyor.

2-Çok Güzel Hareketler Bunlar:

Yılmaz Erdoğan’ın önderliğinde BKM Mutfaktaki oyuncular kendi yazdıkları skeçleri kendileri oynayarak müthiş bir beğeni topladı. Her hafta seyirciyi kahkahaya boğan ekip kendi içinden birçok yıldız çıkardı. Bu başarılı komedi programı listemizde 2. Sırada!

1- Olacak O Kadar:

Geldik listemizin yıldızına!

Levent Kırca’nın hazırlayıp sunduğu “Olacak O Kadar”  bir televizyon klasiği olmayı başardı. Uzun yıllar ekranda kalan program her zaman seyircinin büyük beğenisini toplamayı başardı ve reyting rekorları kırdı. Televizyon tarihinin unutulmaz komedi programları arasında “Olacak O Kadar” 1. Sırada…

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap