1. Ana Sayfa
  2. Saglik
  3. Türkiye aşılamada gücünü göstermeye devam ediyor! Hedef haftada 5 milyon aşı..

Türkiye aşılamada gücünü göstermeye devam ediyor! Hedef haftada 5 milyon aşı..

Türkiye aşılamada gücünü göstermeye devam ediyor!

Koronavirüs döneminde Dünya’ya tıbbi malzeme konusunda destek sağlayan Türkiye, aşı konusunda da liderliğini sürdürmeye devam ediyor.

Kovid-19 pandemisi döneminde zaman zaman ülkece sıkıntılı sürece girsekte sağlık sistemi konusunda Türkiye ciddi bir sıkıntıya düşmedi.

MASKE SATIŞI YASAKLANDI, İNSANLAR MASKESİZ KALDI!

Koronavirüs döneminin başlarında Türkiye’de maske satışları yüksek fiyata çıkınca, hükümet olaya el attı ve maske satışı yasaklandı. Maskeyi kendisi dağıtmak isteyen devlet, bu konunun açıkçası hakkından gelemedi ve insanlar o ara dönümde maskelere erişemedi.

HASTANE VE YOĞUN BAKIM HER DAİM YETERLİYDİ!

Şehir Hastahaneleri – TEKİRDAĞ

Türkiye’de salgın döneminde büyükşehirlerde salgın hastahaneleri açıldı, diğer hastanelerin yükü böylece azalmış oldu. Türkiye salgın dönemi boyunca 60.000 vaka seviyesinde bile vatandaşını tedavisiz bırakmadı.

TÜRKİYE AŞILAMA KONUSUNDA DÜNYA’DA İLK 10’DA!

Hürriyet gazetesinden Nuray Babacan’ın aktarmış olduğu habere göre, aşılama konusunda da BioNTech aşılarının Türkiye’ye gönderilme hızına bağlı olarak, her hafta 5 milyon doz aşı yapılabileceği altı çiziliyor. Türkiye aşılama konusunda dünya ve avrupa ülkelerinde ilk onda yer alıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap