1. Ana Sayfa
  2. LiSTEPLUS
  3. Türkiye’de 2020 Senesinde En Çok İndirilen Mobil Uygulamalar

Türkiye’de 2020 Senesinde En Çok İndirilen Mobil Uygulamalar

eOJFqQxCrGT72PJX7LDP

1- Tiktok ;

Ülkemizdeki en çok indirilen uygulamalar listesinde  ilk sırada yer alan tiktok, fenomenliğini yitirmiyor!

Genç, yaşlı neredeyse herkesin eğlenmek için tercih ettiği uygulama 21 milyon ve üzeri sayıda indirilmesiyle tiktok oldu.

2- WhatsApp  Messenger

Neredeyse herkesin sevdikleriyle haberleşmek için severek kullandığı WhatsApp 19 milyon ve üzeri indirme sayısıyla listemizin 2. Sırasında yer alıyor. Gizlilik sözleşmesinden sonra oldukça değer kaybeden WhatsApp, yinede 2020 senesinde formunu koruyan bir uygulama konumunda.

3- HES/Hayat Eve Sığar ;

Koronavirüs salgını ile hayatımıza giren bu uygulama hastalığın daha fazla artmasını önlemek amacıyla yapılmış; alışveriş merkezlerinde, toplu ulaşımlarda, kütüphane gibi birçok yerde içeri girebilmemiz için gerekli olan koronavirüs olmadığımıza dair HES kodumuzu bizimle paylaşarak daha rahat ve güvenli bir hayat geçirmemizi sağlıyor.2020 yılında 19 milyon ve üzeri indirilmiş olan bu uygulama listemizin 3. Sırasında!

4-Trendyol ;

Gene koronavirüs salgını nedeniyle insanlar online alışverişe daha fazla ihtiyaç duymuşlar ve evde can sıkıntısına iyi gelecek hobiler keşfetmişlerdir. Bu hobiler için araç gerece, kıyafetlere, spor aletlerine , mutfak eşyasına , kozmetik ürüne kolayca ulaşım ve hızlı kargo imkanı sağlayan Trendyol, 2020 yılında 16 milyondan fazla kişi tarafından tercih edilmiştir.

5- İnstagram ;

Sosyal medya platformları arasında en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan instagram eğlenceli vakit geçirmemiz, sevdiklerimizle güzel anılarımızı paylaşabilmemiz için imkanlar sunuyor. 15 milyon kişi tarafından ise 2020 yılında tercih edilmiştir.

6- Zoom Cloud Meetings

Online toplantı imkanı sağlayan bu uygulama yine Kovid-19 salgını nedeniyle okullar da uzaktan eğitime geçince online eğitim için bu yıl tam 14 milyondan fazla indirilmiştir.

7- E-Devlet ;

e-Devlet, vatandaşlara devlet tarafından verilen hizmetlerin elektronik ortamda sunulması demektir. Bu sayede, devlet hizmetlerinin vatandaşa en kolay ve en etkin yoldan, kaliteli, hızlı, kesintisiz ve güvenli bir şekilde ulaştırılması hedeflenmektedir. 2020 Yılında elektronik işlemlerin de artmasıyla 13 milyondan fazla kez indirilmiştir.

8- EBA ;

Öğrencilere konu anlatım ve testleriyle ek olarak yardımcı olan bu uygulama üzerinden uzaktan eğitim sürecinde canlı ders imkanı da verilmiştir. 12.500 milyondan fazla öğrenci ve öğretmen Eba uygulamasını kullanmaktadır. EBA 2020 senesine damgasını vuran uygulamalar arasında yerini almıştır.

9- Facebook ;

Sosyal ağlardan 7’den 70’e herkesin tercih ettiği Facebook 2020 yılında11 milyon indirme sayısına ulaşmıştır.

10- Hepsiburada ;

Birçok ürünü kolayca sipariş edebileceğimiz bu online alışveriş uygulaması da 11 milyondan fazla yüklenme sayısına ulaşmıştır.

11- LMR ;

MYT Müzik İle Android Telefonunuza Müzik İndirin

Bu müzik uygulaması da sevdiğimiz müzikleri kolayca dinleyebilmemiz ve telefonumuza indirebilmemiz için oldukça gerekli bir uygulamadır. Bu yıl 11 milyondan fzla kişi müzik için bu uygulamayı tercih etmiştir.

12-Facebook Messenger ;

Facebook’un mesajlaşmak için imkan sunduğu bu uygulama da en çok tercih edilenler arasındadır. Ve bir senede 10 milyon kişi tarafından yüklenmiştir.

13- Telegram ;

Mesajlaşma uygulamalarından biri olan telegram  bu sene oldukça tercih edilmiştir. Görüntülü konuşma, grup imkanları da sunan bu uygulama 10 milyondan fazla kez indirilmiştir. 2021 senesinde WhatsaApp’ın gizlilik meselesi sebebiyle Telegram indirilme sayısında oldukça fazla sayısa ulaşmıştır.

14- Snapchat ;

En güzel ve eğlenceli fotoğraf ve videoların çekildiği ve sevdiklerimizle paylaşabildiğimiz bu uygulama 9.500 milyon insan tarafından yüklenmektedir.

15- Ziraat Mobil ;

Bankaya gitmeden evde işlemlerimizi halledebileceğimiz oldukça yararlı olan bu uygulama bu senenin en çok tercih edilen uygulamaları listesinde 9.500 milyondan fazla yükleme sayısıyla son sırada yer alıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap