1. Ana Sayfa
  2. LiSTEPLUS
  3. Türkiye’de En Çok Hangi Market Var ? İşte En Çok Mağazası Olan Alışveriş Marketleri

Türkiye’de En Çok Hangi Market Var ? İşte En Çok Mağazası Olan Alışveriş Marketleri

Marchealimentation_offre--WEB--1

Zamanla bakkalların yerlerini alan alışveriş marketleri gün geçtikçe büyümeye devam ediyor.

Hemen hemen her yerde gördüğümüz Türkiye genelinde ki Market Zincirlerin’de hangisinin şubesi daha fazla ?

Sanırım A-101 marketlerini reklamlardan biraz tahmin ediyorsunuz, tahmin ettiğimiz gibi market zincirleri arasında en çok şubesi olan market, A-101!

İşte En Çok Mağazası Olan Alışveriş Marketleri ;

1- A -101 ;

Neredeyse tüm mahalle, ilçe ve tüm şehirlerimizde faaliyet gösteren 101 market zinciri, Türkiye’nin en çok şubesi olan market konumunda. 9000+’den fazla şubesi ile, Türkiye’de en çok şubesi olan market olmayı başardılar. Türkiye’de alışveriş marketi piyasasına 28 Mart 2008 tarihinde giriş yapmışlardır.

2- BİM ;

Birleşik Mağazalar A.Ş. veya kısaltmasıyla BİM, Türkiye’de en çok market zinciri olan ikinci markettir. Sürekli karşı taraf da ki anahtarı ile akıllarımızda yer eden Bim, listemizin ikinci sırasında. 8640 şubesi ile, Türkiye’de en çok şubesi olan ikinci alışveriş zinciridir.

3- ŞOK ;

Her ne kadar Bim ve 101 kadar her yerde göremesek de, hızlı bir şekilde tüm Türkiye’de şube açmaya başladı. Şok hakkında bir bilgi vermek gerekirse, Şok, ilk kurulduğunda Migros Ticaret A.Ş. tarafında kurulmuştur. ŞOK Marketler Zinciri’nin ise ülkemizde 7436 marketi vardır.

4- MİGROS ;

Migros’un temelleri 1954 yılında İstanbul Belediyesi’nin aldığı kararla, İsviçre’de “Ucuzluğun Kralı” sloganıyla bilinen Migros teşkilatının benzerinin Türkiye’de kurulması ile atılmıştır. Diğer marketler zinciri gibi her yerde göremesek de oldukça şubesi olan, diğerlerine göre daha içi daha büyük bir markettir. 2095 tane mağazası ile vatandaşlara hizmet vermektedir.

5- CarrefourSA ;

1991 senesinde Sabancı Holding ve Carrefour ortaklığında kurulan Maltepe merkezli süpermarket zinciridir. İlk marketini 1993 yılında İçerenköy’de açarak faaliyete başlamıştır. Diğerlerine göre oldukça büyük bir market olan CarrefourSA, 637 mağazası ile hizmet vermektedir.

Bu rakamların kaynağı, “Faaliyet Raporları ve Vikipedia’dır”..

Bir listemizin daha sonuna geldik, böyle bir liste yapma gereğini neden duyduk biz de bilmiyoruz, fakat biliyoruz ki illa ki merak edenler oluyordur 🙂

Aşağıda önerdiğimiz listemize de göz atabilirsin..

Önerilen Yazı
Dünya’nın En Tehlikeli 7 Havalimanı
Yorum Yap

Yorum Yap