1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. Türkiye’nin korona göçünde 2 milyon kişi şehir değiştirdi

Türkiye’nin korona göçünde 2 milyon kişi şehir değiştirdi

featured

Koronavirüs ile mücadelemiz devam ederken, aldığımız iyi sonuçlar neticesinde adıma adım normalleşen Türkiye, alınan tedbirleri de kaldırmaya başlamıştı.

Virüse verdiğimiz mücadele kapsamında aldığımız iyi sonuçlar, Türkiye’nin normalleşme dönemine girmesini sağladı. Normalleşmenin adımlarından biriside seyahat yasağının kalkması olmuştu.

Başta en çok nüfusu içerisinde barındıran İstanbul ve Ankara olmak üzere vatandaşlar yurdun dört bir tarafına adeta göç etti.

2 MİLYON KİŞİ ŞEHİR DEĞİŞTİRDİ

Okulların ise Eylül ayına kadar kapalı olması, yasak kapsamındaki 18 yaşın altındakilere velileriyle yolculuk yapma izninin de genelgede yer alması sebebiyle 2 milyon kişi, şehirler arası yolculuk yaptı.

Seyahat izin belgesiyle şehir değiştirmelerine izin verilen 65 yaş üstü 910 bin kişi de refakatçileriyle birlikte başka şehirlere gittiler.

seyahat_yasağı

EGE VE AKDENİZ’E YOĞUNLUK

Yurt içinde seyahat yasağının kalkmasıyla en çok Ege ve Akdeniz Bölgesi’ndeki şehirlere geçiş yapılırken, en fazla iç göçün yaşandığı bir diğer bölge ise Karadeniz oldu. Özellikle İstanbul’dan, Doğu Karadeniz illerine yoğun bir gidiş meydana geldi.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap