İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Twitter’da hesap silme nasıl yapılır ? Twitter hesap silme

Twitter’da hesap silme nasıl yapılır ? Twitter hesap silme

featured

Çağımızın en yaygın sosyal medya ağlarından birisi olan Twitter kullanıcıların fikirlerini, düşüncelerini ve fotoğraf videolarını paylaştıkları, özgün bir sosyal medya ağı.

Twitter hesabından sıkılanlar yada hesabını silip yeni bir hesap açmak isteyenler hesaplarını kaldırmak yani silmek istiyor. Şunun uyarısını yapalım, çoğumuz twitter hesaplarımızı mobilden kullanıyoruz, fakat Twitter hesapları mobil uygulama üzerinden silinemiyor.

Twitter hesapları silindiğinde kesinlikle geri kurtarılamaz. Hesabı sildikten sonra Twitter kullanmak istiyorsanız, yeni bir hesap açmanız gerecektir.
Twitter’i bilgisayardan açıyorsunuz ;

  • Ekranın sol tarafındaki sütunda yer alan More butonuna tıklayın.
  • Hemen ardından açılan pencerede Settings and privacy seçeneğini seçin,
  • Sağ tarafta beliren Ayarlar menüsünün en altında yer alan Deactivate your account butonuna tıklayın,
  • Twitter burada sizi karşılaşacağınız durumlara dair uyarıyor. Bu durumlar ise @kullanıcıadınız, profiliniz ve görünen adınızın bu adımdan itibaren kullanılamayacak ve görüntülenemeyecek olması. Devam etmek için Deactivate butonuna tıklayın.
    Hesabı kapatmak isteyen kişinin siz olduğuna emin olmak için Twitter, hesabınızın şifresini girmenizi isteyecek. Şifrenizi girdikten sonra sağ alt tarafta bulunan kırmızı renkteki Deactivate butonuna tıklayın.
  • Yukarıdaki adımları eksiksiz bir şekilde tamamladığınızda hesabınızın silinme işlemi başlayacaktır. Twitter hesabınıza 30 gün içerisinde giriş yapmaz iseniz Twitter hesabınız geri dönüşü olmaksızın tüm verilerle beraber silinecektir. Eğer ki Deactivate butonuna bastıktan sonra hesabınızı silmekten vazgeçmek isterseniz 30 gün içerisinde bir kez Twitter hesabınıza giriş yapmanız, Twitter hesabınızın tekrar aktif hâle gelmesi için yeterli olacaktır.
Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap