İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Spor
  3. UEFA İstanbul’da ki Finalin Yeni Şehrini Açıkladı!

UEFA İstanbul’da ki Finalin Yeni Şehrini Açıkladı!

featured

Koronavirüs sebebiyle ileri bir tarihe ertelenmek zorunda kalan 2020 UEFA Şampiyonlar Ligi finali bu sene İstanbul’da oynanacaktı.

Ülkelerin virüs konusunda ki durumlarını ele alan UEFA, federasyonlar ile yaptığı görüşmelerin sonunda daha önce almış olduğu kararları revize eden UEFA, son kararını İstanbul’da ağustos ayında yapılacak olan UEFA Şampiyonlar Ligi finaliyle ilgili kararını açıkladı.

KARAR 17 HAZİRAN’DA RESMEN AÇIKLANACAK

Seyircisiz olarak oynanacak olan 2020 UEFA Şampiyonlar Ligi finalini İstanbul’dan alan UEFA, finale talip olan Almanya, İspanya ve Portekiz arasındaki seçimini yaptı ve büyük finali Portekiz’de seyircisiz olarak oynatmaya karar verdi.

Lizbon’da oynanacak olan finalin 4’lü final olması beklenirken, UEFA konu hakkındaki kararını 17 Haziran’da resmi adresinden duyuracak.

UEFA, KARŞILIĞINDA 2021 FİNALİNİ TÜRKİYE’YE VERDİ

Türkiye Futbol Federasyonu ile yaptığı görüşmede “onay” aldıktan sonra harekete geçen UEFA, 2021’de Rusya’nın St. Petersburg şehrinde oynanacak olan Şampiyonlar Ligi finalini de Türkiye’ye verdi. Bu final maçı, seyircili olarak Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak.

Zaten sessiz geçecek olan müsakabanın, önümüzde ki sene ülkemize verilecek olması bizler için daha iyi oldu.

İŞTE GELECEK SENELERDE UEFA TAKVİMİ ;

ESKİ TAKVİM ;

2020 Türkiye
2021 Rusya
2022 Almanya
2023 İngiltere

Yeni hali ise bu şekilde ;
YENİ TAKVİM ;

2020 Portekiz
2021 Türkiye
2022 Rusya
2023 Almanya
2024 İngiltere

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap