İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. Ulaştırma Bakanı Açıkladı, İç hat uçuşları başlıyor!

Ulaştırma Bakanı Açıkladı, İç hat uçuşları başlıyor!

featured

Koronavirüs tedbirleri kapsamında ara verilen iç hatlar hava yolculuğu’da normalleşme kapsamında tekrardan başlayacak.

İç hatların başlaması durumu ile alakalı açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ; “1 Haziran tarihinden itibariyle hava yolunda iç hat uçuşlarının başlayacağını dile getirdi.”

UÇUŞLAR KADEMELİ AÇILACAK

İlk uçak seferlerinin İstanbul’dan Ankara, İzmir, Antalya ve Trabzon’a yapılacağını aktaran Bakan Karaismailoğlu, diğer havalimanlarının uçuşlara kademeli olarak açılacağını açıkladı.

İLK UÇUŞ ANKARA’YA

Bakan Karaismailoğlu, açıklamalarına şu şekilde devam etti ;

“Hava yolunda ilk sefer, 1 Haziran saat 10.00’da TK2150 sefer sayılı İstanbul Havalimanı-Ankara Esenboğa Havalimanı uçuşu olacak.”

HES KODU ALAMAYAN, SEYAHAT EDEMEYECEK ;

İç hatlarda yolculuğun gerçekleşmesi için seyahat etmek isteyen vatandaşların, Sağlık Bakanlığı bilişim sistemleri veri tabanı sisteminden Hayat Eve Sığar (HES) kodu almaları gerekecek.

Sağlık koşulları gereği, seyahat engeli koyduğu veya HES kodu alamayan kişilere bilet satışı yapılmayacak.

Diğer yandan ise uçaklarda sosyal mesefa kuralına dikkat edilecek, havalimanı servisleri sırasında çalışanlar tüm önlemleri alarak vatandaşların sağlıklarına oldukça dikkat ederek hizmet edecek.

Bakan Karaismailoğlu ; Çıkış noktasından varış noktasına kadar her şeyi hassasiyetle takip edeceğiz. Vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile hava yolunu kullansınlar.” diyerek vatandaşların güvenli bir şekilde uçabileceği tekrardan dile getirdi.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap