1. Ana Sayfa
  2. LiSTEPLUS
  3. Ülkemizde 10 Numara Forması Giymiş En Başarılı 7 Futbolcu

Ülkemizde 10 Numara Forması Giymiş En Başarılı 7 Futbolcu

EEkN_7HXkAAhW1E

Süper Lig.. Yıldızların, ismini bilmediklerimizin transfer olduğu, kimin ne zaman neler yapacağı belli olmayan mükemmel bir lig.

Bugün LiSTEPLUS kategorimizde “Ülkemizde 10 Numara Forması Giymiş En Başarılı 7 Futbolcu” yazıyı sizler için paylaşacağız. Aslında başarı kişisel bir görüş olduğu için en karıyerli, en çok ismi duyulan da diyebiliriz. 🙂

7-Matías Delgado (Beşiktaş)

Bir dönem Beşiktaş forması giyen başarılı futbolcu Delgado, listemizin yedinci sırasında. Beşiktaş’a 2006 yılında transfer olan Delgado, kadroda yer aldığı her an takımın en başarılı ve en teknik isimlerinden birisi olmayı başarmıştır. Oynadığı 4 sezonda çok sevilen Delgado, 2010 senesinde girildiğinde artık istenmeyen futbolcu görüntüsü çizmeye başlarken, 3.5 Milyon € karşılığında Katar’a satılmıştır.

6-Ariel Ortega (Fenerbahçe)

Fenerbahçe’ye büyük umutlarla transfer edilen Arjantinli yıldız Ortega, ülkemize geldiğinde büyük yankı uyandırmıştır. Harika top tekniği ve sürati ile Arjantinli taraftarlar tarafından Maradona’nın veliahdı olarak gösterilen Ariel Ortega ne yazık ki Fenerbahçe’de tutunamamamış ve olaylı bir şekilde sarı lacivertli camiadan ayrılmıştır. 6-0’lık Galatasaray galibiyetinde adeta şov yapan yıldız futbolcunun kariyeri Fenerbahçe’den sonra adeta çöküşe geçmiştir.

5-Aliaksandr Hleb (Konyaspor-Gençlerbirliği)

Ligimize ilk olarak Konyaspor‘da forma giyerek tanışan yıldız futbolcu Hleb, daha sonrasında Gençlerbirliğine transfer olmuştur.
Konyaspor’da adeta tecrübesini konuşturarak, ustalık döneminden resitallar ile taraftarın gönlüne taht kurmuş ve Aykut Kocaman’ın göreve geldiği sene takımdan ayrılmıştır. (2015) Gençlerbirliği kariyerinde Konyaspor kariyeri kadar performans sergilemeyen Hleb, Arsenal ve Barcelona formaları giymiş birisi olarak, ülkemize gelmiş en karıyerli futbolculardan birisidir.

4-Pablo Batalla (Bursaspor)

Bursaspor’un 2010 senesinde ki şampiyonluğunda çok büyük rol oyanayan Arjantinli yıldız Batalla, 2009 yılında Bursaspor’a transfer olmuştur. Şampiyonluğun ardından takım kaptanlarından biri olarak da taraftarın gönlüne taht kuran Batalla, 2014 yılında Çin’e transfer olmuş fakat iki sezon sonra efsane olarak anıldığı Bursaspor’a geri dönmüştür. Ligimize gelmiş en iyi 10 numaralardan birisidir.

3-Wesley Sneijder (Galatasaray)

Geldiği günden bu yana istikrarlı oyunu ile taraftarın gönlüne taht kuran Wesley, ne yazık ki Cimbom’dan oldukça saçma bir sebepten dolayı ayrılmıştır.
2013 Ocak ayında, dönemin Galatasaray Başkanı Ünal Aysal tarafından kulübe transfer gerçekleştirilen yıldız isim taraftarın sevgilisi olmuştur. Galatasaray forması altında bir çok başarıya imza atan yıldız isim listemizin ikinci sırasında. TD Tudor’un Sneijder’i takımda istememesi sebebiyle takımdan ayrılmıştır.

2- Gheorghe Hagi (Galatasaray)

Her zaman tartışmalara konu olmuştur.. Hagi mi Alex mi konusu.. Burada kariyer odaklı bir liste yaptığımızdan listemize Hagi ile devam ediyoruz. Galatasaray’ın UEFA kupasını almasında ki büyük söz sahibi Hagi.. Kuşkusuz 10 numara formasının en çok yakıştığı isimlerden birisidir. Her ne kadar kıyaslanmalara konu olsa da Hagi, takımına kazandırdığı kupalar ile taraftarın gönlünde diğer adaylara göre hep bir adım öndedir.

1- Alex De Sozua – (Fenerbahçe)

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, Alex’de Hagi’de bu ülkede forma giymiş en başarılı futbolculardandır. Fakat Alex’in Türkiye’ye ve takımına olan saygısı, sevgisi sadece sarı lacivertli taraftarların değil, tüm taraftarların gönlüne taht kurmuştur. Centilmenliği, kişiliği ve Türkiye’ye olan sevgisi bence onun kendisinin bu kadar sevilmesinde ki en büyük etkenlerden birisi. 2004 yılında Fenerbahçe’ye gelen Alex, 10 numara mevkisinde oynamasına rağmen iki kez gol kralı olma başarısı sergilemiştir. 2012 yılında Fenerbahçe’den adeta hüzünle ayrılan futbolcunun karıyeri Brezilya’da son bulmuştur.

Yorum Yap

Yorum Yap