1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. Üniversitelerin açılış tarihi belli oldu!

Üniversitelerin açılış tarihi belli oldu!

5f33ee6918c7731948ceaabd

Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği Üniversitelerin açılış tarihi belirlendi.

MEB’e bağlı okulların, 31 Ağustos’da uzaktan, 21 Eylül’de ise yüz yüze eğitimin başlayacak olmasının ardından, YÖK’ten de üniversiteler için açıklama geldi.

1 EKİM SONRASI BAŞLAYACAK

Saraç, yaptığı yazılı açıklamada, “Bugün itibarıyla üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim sonrasında başlayacak şekilde planlamalarını istedik.” dedi.

Salgının seyrine göre bölgesel ve yerel olmak üzere farklı programların uygulanabileceğini ifade eden Saraç, Kampüslerdeki öğrencilerin seyreltilmesi, hareketliliğin azaltılması için üniversitelerimize karar alma süreçlerinde geniş imkan tanıdık.” şeklinde konuştu.

SÜREÇ SAĞLIK BAKANLIĞI İLE SÜRDÜRÜLECEK

Geçtiğimiz günlerde salgın dolayısıyla yaptığımız yapısal düzenlemelerle karma öğretim uygulayabilmeleri için üniversitelerimize geniş bir alan bırakılmıştır. Üniversitelerimiz koronavirüs komisyonları ve ilgili diğer kurul ve komisyonları marifetiyle öğrencilerimizin, akademisyenlerimizin ve idari personelimizin sağlığını tehdit etmeyecek şekilde genel planlamalar yapabilecektir. Elbette ki bu süreç Sağlık Bakanlığı ve diğer ilgili bakanlıkların tedbir maksatlı yönlendirmeleri çerçevesinde sürdürülecektir.

YÖK olarak, bu süreci başından itibaren ‘çevik yönetim, güçlü koordinasyon, esnek kararlar almak ve kurumsal çeşitliliği imkân olarak kullanmak’ şeklinde özetleyebileceğimiz bir yönetim anlayışı ile yönetiyoruz. Aileleri tarafından bizlere emanet edilen sevgili öğrencilerimiz başta olmak üzere, bütün akademik ve idari personelin sağlığı karar süreçlerimizde en fazla dikkat ettiğimiz husustur.”

 

Yorum Yap

Yorum Yap