İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. LiSTEPLUS
  3. Unutulmaz 7 Halit Akçetepe Karakteri

Unutulmaz 7 Halit Akçetepe Karakteri

featured

Unutulmaz Halit Akçetepe Karakterleri ;

Yeşilçam’ın en başarılı, en samimi oyuncularından biriydi o, özellikle komedi filmlerinde vazgeçilmez bir isim oldu. Yer aldığı yapımlarda tamamlayıcı rolünü büyük bir başarı ile icra etti. Türk sinemasının unutulmaz efsane ismi Halit Akçetepe’nin rol aldığı 7 unutulmaz karakteri sizler için derledik.

7- Kulke / Tarkan Serisi ;

Yapım Yılı ; 1969

Halit Akçetepeyi belki de ilk defa komedi dışında bir filmde gördüğümüz o film serisi. Tarkan serisinde iki kez Kulke adlı karaktere hayat veren usta oyuncu film boyunca Tarkan’ın en sadık dostlarından, yardımcılarından birisidir. 

6- Dursun / Gülen Gözler ;

Yapım Yılı ; 1977

Münir Özkul’un erkek isimlere sahip dört kız çocuğunun babasını canlandırdığı filmde, Halit Akçatepe film boyunca kızlardan biri olan Hikmet’in peşinden koştu. Filmin bir başka karakteri Ahmet ile sürekli rekabet halinde olan Dursun, Gülen Gözler filminin kekeme karakteriydi.

5- Gayret / Salak Milyoner – Köyden İndim Şehre;

Yapım Yılları ; 1974

Zeki Alasya, Metin Akpınar, Kemal Sunal ve Halit Akçatepeli dev kadro iki ayrı filmde aynı karakterler ile karşımıza çıktı. Usta isimlerin yer aldığı Salak Milyoner ve Köyden İndim Şehre filmleri milyonlarca insanı gülümsetmeyi başardı. Bu iki filmde dört erkek kardeşin en ufağı olan Gayret karakteri, Akçatepe’nin rol aldığı bir farklı yapıt olarak listemizin beşinci sırasında yer alıyor.

4- Halit / Bizim Aile;

Yapım Yılı : 1975

Ertem Eğilmez ekolünün unutulmaz yapıtlarından birisi olan Bizim Aile filminde Münir Özkul’un üç erkek çocuğundan biriydi Halit. Ailesinin ve kendi hayatını kurtarmak adına aldığı minibüsü sürekli arıza verince, hayalleri de suya düşmüş oldu. Bizim Aile’nin evlatlarından birisi olan Halit karakteri listemizin dördüncü sırasında.

3- Halit / Canım Kardeşim ;

Yapım Yılı : 1973

Sonu ile herkesi gözyaşlarına boğan, unutulmaz filmin unutulmaz karakterlerinden biriydi Halit Akçatepe. Tarık Akan’ın canlandırdığı Murat karakterinin en yakın arkadaşı olan Halit, Canım Kardeşim filminin başrollerinden biridir. Çok kısa ömrü kalan Murat’ın Kahraman adında ki kardeşine televizyon alabilmek için birlikte yapmadıkları kalmamıştır.

Yayınlandığı dönemde gişe rekorları kıran Canım Kardeşim filmi, Türk televizyon tarihinin en acıklı filmlerinden birisidir.

2- Ramazan / Süt Kardeşler – Şaban Oğlu Şaban ;

Yapım Yılı ; 1976 – 1977

Kemal Sunal ile birlikte muhteşem bir uyum sağladıkları ve izleyiciyi kahkahaya boğdukları iki filmin baş karakterlerinden biriydi Halit Akçatepe. Şaban ile devamlı devam eden tatlı atışmaları iki filmde de devam etti. Ramazan karakteri listemizin ikinci sırasında.

1-Güdük Necmi / Hababam Sınıfı Serisi ;

İlk Gösterim Tarihi : 1975

Ertem Eğilmez’in unutulmaz eserlerinden biriyle devam ediyoruz. Hababam Sınıfı denilince aklımıza gelen karakterlerden biriside tabi ki Güdük Necmi! Hababam sınıfının en haylazlarından, en muziplerinden. Şaban ile hiç bitmeyen uğraşları, arkadaşlarına sımsıkı olan bağlılığı. Serinin her filminde izleyiciyi kahkahaya boğan Güdük Necmi karakteri listenin zirvesinde.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap