İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Saglik
  3. Güne Başlarken Mutlaka Bu Tavsiyeleri Uygulayın!

Güne Başlarken Mutlaka Bu Tavsiyeleri Uygulayın!

3 farklı grup insanı seçip bu grup insanları bir basketbol sahasına getirdiler ve onlara 3 serbest atış yaptırdılar. Ve ne kadar sayı yaptıklarına baktılar. Ve sonunda yaptıkları şey A,B,C insanlarına farklı talimatlar vermeleriydi. A grubuna dediler ki; “Önümüzdeki 30 gün boyunca partik yapmanızı istiyoruz. Sahaya çıkın ve serbest atış çalışın.” B grubuna dediler ki; “Sahaya çıkmanızı istemiyoruz ama yinede her gün topa dokunmadan antrenman yapmanızı istiyoruz. Sadece zihninizde pratik yapmanızı istiyoruz. Kendinizi görün ve kendinizi başarılı atışlar yaparken canlandırın. ” Ve son olarak C grubuna dediler ki; “Sizin pratik yapmanızı istemiyoruz. Önümüzdeki 30 gün boyunca basketbou düşünmeyin bile. Basketbol topuna dokunmayın bile.”

30 gün boyunca takip ettiler ve şaşırtıcı sonuçlar gördüler. Her gün antreman yapan A grubu %24 gelişti. Cünkü pratik gelişmeyi sağlar. Basketbol topuna dokunmayın ddenilen C grubunda gelişme olmadı. Pratik yoksa gelişmede yoktur. Yinede çarpıcı olan B grubuydu. Sahaya çıkamayanlar spor ayakkabılarını giyemeyenler, topu potaya atamayanlar sadece akıllarındaki idmanı başarılı bir şekilde gerçekleştirdiler. Ve %23 oranında geliştiler. Sahaya pratik yapanlardan sadece %1 az. Demek istediğim şu zihinizin güçlü olduğunun kanıtıdır. Roger Bannister gibi sporcuların kendilerini başarı yaşarken görselleştirdiklerini bulacaksınız. Böylece harika sporcular göreceksiniz ki onlar sadece fizik eğitimi görmüyorlar sonucu önceden görmek için zihinsel olarak da eğitiliyorlar. Yani bu dersle yapmanızı istediğim şey. Görselleştirme sanatını uygulamanızdır.

Mükemmel bir günü görselleştirmenizi istiyorum. Kalktığınız andan yatağa girdiğiniz ana kadar. Sizin için sınırsız bir gün nasıl olurdu? Çünkü buarada görüyorsanız, buarada yaratılabilirsiniz. Çünkü canlı bir şekilde hayal ettiğiniz şeyin provasını yapıyorsunuz. Meydan okumalık şeylerde bir tanesi, birçok insanın hayatta istemedikleri sonuçlar için görselleştirmelerini kullanmasıdır. Ve onu tekrar tekrar görselleştirecek aslında başarısızlığa hazırlanıyor ve prova yapıyorlar. Yanlış gidebilecek her şeyi korktukları her şeyi görselleştiriyorlar. Sonra dikkatleri oraya gider ve bir sahne başarısız olmayı veya sınavda başarsız olmayı veya bir buluşmanın başarsız olduğunu hayal ederler. Ve zihinde pratik yaparlar.

İste dersiniz: Sınırsız gününüzü görselleştirirken onun provasını yapmış oluyorsunuz ve diikatiniz oraya gidiyor. Duygularınızın bedeninizin dili olduğunu ve düşüncelerinizin zihninizin dili olduğunu unutmayın.

Benden size sınırsız olmanız için bir ipucu: Mükemmel gününüzü, mükemmel anınızı görselleştirmek. Onu hayal etmenizi, görselleştirmenizi , görmenizi, hissetmenizi, ona inanmanızı ve onun için her gün çalışmanızı istiyorum.:)

Yorum Yap

Yorum Yap