1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. Uzaktan Eğitim 31 Mayıs’a Kadar Uzatıldı!

Uzaktan Eğitim 31 Mayıs’a Kadar Uzatıldı!

ziya-selcuk-açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullara verilen ara hakkında açıklamalarda bulundu, Selçuk ; uzaktan eğitimin 31 Mayıs’a kadar devam edeceğini dile getirdi.

Bakan Selçuk, Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda okullara verilen aranın 31 Mayıs’a kadar uzatıldığını dile getirdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ”Yapılan mücadele çerçevesinde alınan kararları sizinle paylaşıyoruz. Salgının başladığı tarihten itibaren hızlı bir şekilde uzaktan eğitime geçmenin faydalarını da yaşıyoruz. Koronavirüs Bilim Kurulu’nun verdiği tavsiyeler ve bizim de aldığımız karar doğrultusunda; 31 Mayıs’a kadar uzaktan eğitime devam etme kararı aldık.” dedi.

ziya-selcuk
ziya-selcuk

Sınıfta kalma olmayacak

Bakan Selçuk, öğrencilerin bir üst sınıfa geçmesinde uygulanacak sistemin sorulması üzerine, “Sınıf geçmeyle ilgili birinci dönemde alınan notlar geçerli olacak ve öğrencilerimiz not ortalamaları kaç olursa olsun sorumlu olarak bir üst sınıfa geçecekler. Dolayısıyla şu anda ikinci dönemde bir not verilmesi söz konusu değil, birinci dönemin notları geçerli. Öğrencilerimiz sıkıntıya girmesinler, diyelim ki bir zayıf not olması durumu söz konusu ise herhangi bir şekilde sorumlu olarak üst sınıfa geçecekler” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, İlk dönemdeki notların geçerli olacağını belirterek, zayıfı olan öğrencilerin sorumlu olarak üst sınıfa geçeceğini aktardı.

LGS takvimini Cumhurbaşkanı açıklayacak

Selçuk, liselere geçiş sistemi kapsamındaki merkezi sınav tarihine ilişkin soru üzerine, “LGS tarihiyle ilgili hafta başında yapılacak kabine toplantısı sonrasında Sayın Cumhurbaşkanımız bir açıklama yapacak. Sosyal mesafe konusunda da arkadaşlarımızla beraber simülasyonlar yapıyoruz ve nasıl bir oturma düzeni olacağı konusunda Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kuruluyla da temas halindeyiz. Dün de bir toplantı yaptık konuyla ilgili, bununla ilgili her türlü tedbiri en güçlü şekilde alacağız” karşılığını verdi.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap