1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Van’da ki acı olaya damga vuran kare

Van’da ki acı olaya damga vuran kare

Van’da 5 kişinin öldüğü çığ felaketinde kaybolan 2 kişiyi arayan ekiplerin üzerine çığ düştü. Yaşamını yitiren kişi sayısı 33’e çıkarken, kurtarma çalışmaları sırasında bir askerin çaresizce oturduğu görüntüler olayın acı boyutunu yansıtmış oldu.

Van‘ın Bahçesaray ilçesinde dün akşam saat 17.00 saatlerinde üzerine çığ düşen minibüste bulunan 5 kişinin cansız bedenine ulaşılırken, 6 kişi ise sağ olarak kurtarılmıştı. Minibüste olduğu değerlendirilen ve sabah saatlerinden itibaren devam eden 2 kişiyi kurtarma çalışmaları sürdürülürken ikinci defa çığ düştü. İkinci çığ faciasında 33 kişi hayatını kaybetti. İki günde meydana gelen iki faciada ölü sayısı toplamda 38 oldu.

ÇIĞ FACİASINA DAMGA VURAN KARE

Kurtarma çalışmaları hız kesmeden devam ederken, çığ faciası karşısında bir askerin çaresizce oturduğu görüntüler olayın acı boyutunu bir kez daha gösterdi. 8 jandarmanın şehit olduğu çığ faciasında Mehmetçik, arkadaşlarının arkasından çaresizce baktı.

NOOLMUŞTU?

Van Bahçesaray’da seyir halindeki bir minibüsün üzerine çığ düşmesi sonucu yaşanan felakette, 5 vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Çığ altında kaldığı düşünülen 2 vatandaşımızın ise arama kurtarma çalışmaları devam etmekteydi. Bu sırada kurtarma çalışmalarını sürdüren ekibin üzerine çığ düştü. İkinci çığ faciasında 26 kişi hayatını kaybetti.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Nooldu.net Spor Müdürü. Başta spor olmak üzere tüm haberler..

Yorum Yap