1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. Van’da PKK Sivillere Saldırdı!

Van’da PKK Sivillere Saldırdı!

featured

Van’ın Çatak ilçesi Narlı ile Dalbastı mahallelerinde akşam saatlerinde bir patlama meydana geldi. İşçilerin servis aracına yapılan saldırıda 2 işçi şehit oldu, 8 işçi yaralandı .

VALİLİKTEN YAPILAN AÇIKLAMA

Van Valiliği’nden patlamayla ilgili yapılan açıklamada, “İlimiz Çatak İlçesi Narlı bölgesindeki Belbuka Yaylasına yol çalışması yapan yüklenici firmanın sivil servis aracına bölücü terör örgütü (BTÖ) mensuplarınca saat 18.00 sıralarında EYP ile saldırı düzenlenmiştir. Saldırıda araçta bulunan 2 işçi şehit olurken, 8 işçi de yaralanmıştır. Yaralı işçiler helikopterle Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alınmıştır. Yaralılarımızın hayati tehlikesi bulunmamaktadır.

Şehit işçilerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Tek amacı bölge halkına hizmet götürmek olan sivil işçilere menfur saldırı düzenleyen Bölücü Terör Örgütünü ve arkasında duranları tel’in ediyoruz. Saldırı sonrası, bölgede geniş çaplı operasyon başlatılmıştır.” denildi.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap