İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Vicdan deyince ne gelir akla?

Vicdan deyince ne gelir akla?

featured

Vicdan deyince hepimizin aklında bir şeyler beliriyor aslında. Herkes birbirinden vicdanlı olmasını bekliyor.

İyi hoş da peki bu olanlar niye,bunca güvensizlik,bunca kalp kırıklığı. Şimdilerde insan en yakınına bile güvenemiyor,hatta birine güvenmek bir hataymış gibi geliyor bir çoğumuza. Aslında haklılar da sanki,sonuçta hep güvendiğiniz de üzülen siz olursanız bu durum zamanla size de öyle gelmeye başlar.

Mesela komşu ilişkileri üzerinden gidelim. Önceden çocuklar bile çat kapı komşunun evine girer çıkardı, çocuklar sokakta rahatça oynardı. Şimdi yan komşun, kapı komşun senin çocuğunu öldürüyor, seni dolandırıyor,eşine göz dikiyor belki.
Sevdiğin kişi nasıl da senin ona karşı olan sevgini,güvenini kullanıyor,nasıl hiç umursamadan kalbini kırıyor senin. En yakın arkadaşın senden para isteyip vermediğinde nasıl bıçaklayabiliyor seni ?


Bu insanlarda vicdan nerede?
Onlara’da güvenmedik mi hatta en güvendiklerimiz değiller miydi? Ya kardeşim senin sokaktaki hayvanla derdin ne,ne yaptı o masum hayvan sana,gidip bir köpeğin kedinin başını okşamak varken tekme atmak, öldürmek niye?
Onlara vicdan desen, o ne yeniliyor mu, içiliyor mu diye sorarlar. Bu kadar vicdansız insan içinde yaşıyor olmak. Hatta onlara insan demek bile hata, onlarda insanlığın “i” si bile yok.

Yani böyle bir dönemde yaşıyor olmak gerçekten üzücü. Keşke böyle olması yerine herkes vicdanlı olabilseydi, keşke herkes vicdanlı olma edebiyatı yapmak yerine vicdanlı olsaydı.
Yazık…

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Yorum Yap