İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Virüsün bizlere hatırlattığı değerlerimiz!
Trendlerdeki Yazı

Virüsün bizlere hatırlattığı değerlerimiz!

rüyada-sarılmak-1280x720

Bilindiği üzere etkisini ülkemizde de gösteren koronavirüs tedbirleri kapsamında başta sevdiklerimiz olmak üzere tüm herkes ile sosyal mesafemizi koruyoruz.

Dışarıda ki normal vatandaşlar ile tokalaşmak veya yakından selamlaşmak belki de çok fazla etkilemez bizleri, lakin sevdiklerimizle sarılmak, veya kapıdan giren büyüğümüzün elini öpmek sadece bizlere has olan bir davranıştır. Bazen alışkın olduğumuz hareketleri yapacak iken aklımıza geliyor ve koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafemizi koruyoruz.

Sağlık çalışanlarımız şuan verdikleri mücadele dolayısıyla çocuklarını öpemiyor, sarılamıyorlar. Aslında bu virüs her ne kadar insanlığa bir musibet gibi gelse de, bazı şeylerinde kıymetinin farkına varma şansını verdi insanlara. İnsanlara özgürlüğün, sevdikleri ile sarılmanın, sürekli maske ile dışarı çıkmak zorunda kalan binlerce insanın, sağlık ve temizlik gibi bir çok şeyin değerini bu virüs ile anladık belkide.

Her ne kadar sevdiğimiz şehrimizin sokaklarını, bahçelerini özlesek de, elbet bu virüs bir gün bitecek, o zaman inşaallah sokaklarımızın bile değerini oldukça anlarız.

Sadece değer bilmemek ve özlem değil, bu olay geçtiğinde bolca şükür de etmeliyiz. Yani önce geçsin diye dualarda bulunmalı, sonrasında şükür etmeliyiz 🙂
Bazen düşünüyorum, virüs hiç geçmese, sürekli sokaklar boş kalsa, sürekli evde kalmak zorunda kalsak ne olurdu ?
Elbette hayatın hiçbir tadı olmazdı değil mi ? Ne aldığımız yeni elbiselerin, ne aldığımız o harika kokuların, nede alınan makyaj malzemeleri..

Bayramlarımızın, şenliklerimizin, düğünlerimizin, toplu organizasyonlarımızın kısacası hiç bir şeyin tadı olmazdı.

Allah’dan temennimiz bu süreci en kısa sürede atlatmak  ve o eski günlerimize geri dönmek.. Dileriz ki Ramazan Bayramına bu süreç geçer, biz de bizi biz yapan değerlerimizden birisi olan bayramımıza sağlık ile kavuşuruz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap