1. Ana Sayfa
  2. LiSTEPLUS
  3. WhatsApp kadar başarılı 5 Mesajlaşma Uygulaması

WhatsApp kadar başarılı 5 Mesajlaşma Uygulaması

WhatsApp kadar başarılı 5 Mesajlaşma Uygulaması

Kuşkusuz iPhone ve Android kullanıcıların en çok tercih ettiği ve Dünya’da en çok kullanılan mesaj uygulaması olan WhatsApp yıllardır bu konumunu koruyor.

Fakat yıllar geçtikçe WhatsApp’ın da alternatifleri çıkmaya ve gelişmeye devam ediyor. Özellikle son dönemde oldukça popüler olan telegram, 2013 yılından beri faaliyetini devam ettirse de son dönemde oldukça kullanıcılar tarafından tercih edilmeye başlandı.

Bugün ki LiSTEPLUS kategorimizde ise WhatsApp kadar başarılı 5 Mesajlaşma Uygulaması sizlerle paylaşacağız.

5- Skype ;

skype
skype

Skype, İnternet üzerinden iletişim ve telefon görüşmesi yapılmasını sağlayan, 2003 senesinden itibaren faaliyetini gösteren aslen bilgisayar için kullanıma sunulan fakat yılların geçmesiyle artan akıllı telefon sürümlerine de ayak uydurmuş, mobil kullanımın da ise oldukça başarılı olan mesajlaşma uygulamasıdır.

4- Facebook Messenger ;

Facebook’un bir aralar neredeyse kullanmaya zorunlu ettiği uygulama, seneler geçtikçe kendini geliştirerek oldukça başarılı bir mesajlaşma uygulaması olmayı başardı. Telefon numarası ve rehberi kayıt etme özelliği ile, kişilere erişmesi oldukça kolay olan Messenger, listemizin dördüncü sırasında.

3- BiP ;

Turkcell tarafından 2013 senesinde geliştirilen uygulama, kısa sürede oldukça geniş bir kitleye ulaştı. Tüm operatörler tarafından kullanıma açık olan uygulama, Turkcell’i müşterilere elbette bazı fırsatlar tanıyor.

Uygulama App Store, Google Play ve Turkcell AppMarket üzerinden ücretsiz indirilebilmektedir.

2- Viber ;

WhatsApp’ın eski çalışanları tarafından kurulduğu iddia edilen, Skype rakip olarak kurulan Viber, esasen iPhone uygulaması olarak piyasaya çıkmıştır. Uygulamanın sınırlaması olmayan Android sürümü ise 19 Temmuz 2012 tarihinde kullanıcılara sunulmuştur.

1- Telegram ;

Rus programcısı Pavel Durov tarafından kodlanan ve herkese açık bir şekilde piyasaya sunulan, son zamanlarda ise sıklıkla adından söz ettiren ve “Grup ve Kanallar” ile milyonlarca kullanıcıya erişen Telegram, hem mobil hem de masaüstü için mevcuttur. Uygulama Ruslar tarafından Ağustos 2013’te piyasaya sürülmüştür.

Uygulama son zamanlarda oldukça popüler bir konumdadır.
Kullanıcıların bazılarının yorumları ise, Telegram’ın WhatsApp ile asla kıyaslanamayacağı yönünde. Listemizin birinci sırası, Telegram’ın.

Her ne kadar Telegram milyonlara erişse de, WhatsApp popülerliğini ve liderliğini halen korumaya devam ediyor. Bir başka LiSTEPLUS kategorimizde görüşmek üzere..

Yorum Yap

Yorum Yap