İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Neler Oluyor ?
  3. WhatsApp’tan koronavirüs kararı! Mesaj Gönderimi…

WhatsApp’tan koronavirüs kararı! Mesaj Gönderimi…

featured

Populer Mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, (COVID-19) pandemik global krizinde yanlış bilgilendirme ve yanlış sevketmeyi yavaşlatmak adına mesaj gönderimine sınır getirdi.

Populer Mesajlaşma uygulaması WhatsApp, korona ile birlikte yanlış bilgilerin yayılmasına sebeb olan mesajların iletilme sayılarında çok fazla artış gördüklerini açıkladı.

Whatsapp’tan yapılan Açıklamada, WhatsApp’ın kişisel sohbet uygulaması olarak hayatına devam edebilmesi için yanlış bilgilendirme mesajlarının yayılmasını yavaşlatma adına önemli bir karar vererek, “Şimdi, getirdiğimiz bir sınırlamayla, bu tür mesajlar tek seferde sadece bir adet sohbete iletilebilecek” ifadesi kullanıldı. Yani bu alınan kararla artık toplu gönderim tarih olabilir.

Sınırlama gelmeden önce WhatsApp ile 5 farklı kişiye yada gruba mesajlar iletilebiliyordu.

DAHA ÖNCEDE SINIR GELMİŞTİ

Tüm Dünya’nın koronavirüs (covid-19) pandemisi ile mücadele ettiği bu zor günlerde , hayatta kalma savaşı verilirken bu savaşın önündeki en büyük problemlerden biri de Whatsapp’tan yayılan yalan yanlış bilgilerdi. 2018 yılında mesaj iletimini 5 kişi ile sınırlandıran Whatsapp, bu duruma yepyeni bir kısıtlama getirdi. Whatsapp Kullanıcıları 5 kişiden daha çok insana mesaj iletmek istiyorlar ise, 5 kişiye gönderdikten sonra teker teker mesaj atmak zorunda kalacak.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yazar Hakkında

Aşık Odur Hakk'ı Seve, Hakk Derdine Kıla Deva. Bizim için Hayır Dua , Kılanlara Selam Olsun..

Yorum Yap