1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Windows 7 kullanıcıları için büyük uyarı!

Windows 7 kullanıcıları için büyük uyarı!

Microsoft Windows 7 desteği bitti mi sorusuna karşı hazırlıklı

Microsoft Windows 7 desteği bitti mi sorusuna karşı hazırlıklı

14 Ocak 2020 tarihinden sonra hiçbir destek alamayacak olan Windows 7, tarih sayfasından artık silinmek üzere.. Buna zıt olarak kurumsal kullanıcıları düşünen Microsoft, genişletilmiş güvenlik paketleri stratejisini uygulayacak.

Windows 7 Pro ve Windows Enterprise sürümleri için geçerli olan bu uygulama, diğer sürümleri kapsamıyor. Bu noktada diğer kullanıcıların artık Windows 10’a geçmesini isteyen Microsoft, sert bir uyarı mesajı yayımlayacak.

Windows 7 desteği

1 ila 3 seneye kadar uzatılabilen Windows 7 desteği, işletmelerin gündeminde olacak. Bu sürümü kişisel kullanım adına tercih edenler ise tam ekran boyutunda bir uyarı mesajı ile karşılaşacak.

15 Ocak 2020’den itibaren devreye girmesi beklenen ilgili uyarı mesajında, kullanıcıların neden Windows 7’den Windows 10’a geçmesi gerektiği anlatılacak. Mesajın en güçlü yanı, güvensiz ve desteksiz Windows 7 vurgusu olacak.

 

Windows 7 desteği bitti mi

Bir Windows 7 kullanıcısı, bu iletiden Microsoft tarafından duyurulan şu 3 seçenekten birini kullanarak kurtulabilecek: “Bir daha gösterme”, “Daha sonra hatırlatılmak üzere tekrar göster” ve “Detayları öğren”.

Eğer mesajı alan Windows 7 kullanıcısı bu mesaj ile ilgilenmez ise rahatsız edici olan uyarı paneli asla kaybolmayacak ve her seferinde o kişiyi rahatsız edecek. Bunun sebebi, Microsoft’un Windows 10 ısrarı.

Yorum Yap

Yorum Yap