1. Ana Sayfa
  2. Xbox
  3. Xbox oyunları artık cebimiz’de !

Xbox oyunları artık cebimiz’de !

Microsoft, Xbox oyunlarını Android işletim sistemli akıllı telefonlarda oynanmasını mümkün hale getiren özelliği tüm kullanıcılara sundu.

Microsoft’un geliştirdiği Xbox konsolundaki oyunları Android telefonlarda da oynamayı mümkün hale getiren bu özellik tüm dünyada da kullanılabilecek. Ancak yeni servisin halen test aşamasında olduğunu da belirtelim.

Xbox oyunları artık cep telefonlarında da oynanabilecek

İlk olarak ABD ve İngiltere’deki Xbox Insider üyeleri tarafından kullanılabilen ve Xbox Konsol Akışı adı verilen bu özellik sayesinde konsoldaki oyunları Android telefon ya da tabletlerde oynanabilir hale geldi. Bu özelliği kullanmak için Xbox Insider üyesi olmanız ve Xbox One konsolunuzu Güncelleme Önizleme programına kayıt etmeniz gerekiyor.

Bu özelliği kullanabilmek için öncelikle Google Play Store üzerinden Xbox Game Streaming uygulamasını cep telefonunuza yüklemeniz gerekiyor. Bu uygulama gerekli adımları size gösteriyor. Bu özelliği kullanmanız için aşağıdaki teknik ve altyapı donanımına sahip olmanız gerekiyor:

  • Xbox konsolu
  • Xbox Insider üyeliği
  • Xbox hesabı
  • Minimum 10 Mpbs indirme, 4.75 Mbps yüleme hızı sunan Wi-Fi ya da mobil bağlantı
    125 ms veya da düşük bir ağ gecikmesi
  • Konsolda ‘Anında Açılış’ açık olmalı

Halen test aşamasında olan özelliğin tam olarak ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Bu arada bu özelliğin Project xCloud‘dan farklı olduğunu belirtelim. Xbox Konsol Akışı konsolunuzda bulunan oyunları Android cihazda da oynamayı sağlıyor.

 

kaynak : teknolojioku.com

Yorum Yap

Yorum Yap