1. Ana Sayfa
  2. Saglik
  3. Yağmur Suyunun Cilde Ve Saça Faydaları

Yağmur Suyunun Cilde Ve Saça Faydaları

Yağmurun faydası  ilk olarak çiftçileri ve tarım faaliyetlerini çağrıştırmaktadır. Fakat, yağmur ile denizin deniz canlıları”da  alakadardırlar. Gariptir ama milyarlarca ton suyun içerisinde yaşayan deniz canlıları dahi yağmura ihtiyaç duymaktadırlar. Çünkü yağmur suları ile topraktan denizlere taşınan besinlerden tutunda yağmur suyunun içeriğindeki besin ve vitaminleri onlar da insanlar kadar beklemektedirler. Yağışın etkisini göstermediği senelerde balıkçılar elleri boş dönerler.

Yağmur;atalarımızın söyledikleri doğrultusunda hem cildimize hem kemiklerimize hemde saçlarımıza faydası vardır.

Yağmurun hayati fonksiyonları destekleyici içerikleri şüphesiz”ki cilt ve saçlara da besleyici ve canlandırıcı etki sağlayacaktır. Yağmur cilt gözenekleri rahatlatıcı ve cildi nemlendirip besleyici ve temizleyici etkisi vardır. Saçlarımıza  aynı etkiyi sağlayan yağmur esasında 2-3 kaç dakikalık doğal maske özelliği taşır. Yani saçlarımız ve cildimize çarpan ılıman bir ortamda sürekli tazelenen yağmur damlaları ince ince masaj etkisi ile en mükemmel maske ve yüz buharlama etkisini sağlar. özellikle ilk bahar ayında yağan yağmurun çok faydalı olduğu bilinmektedir. yağmur kesildikten sonra veya eve geldiğinizde mutlaka duşunuzu alıp kurulanın. çünkü cildinizde kendi kendine kuruyan yağmur cildiniz kurutacaktır.

Saçlarınızı yağmur suyu ile yıkayın
Aniden etkisini gösteren sağanak yağışlarda ıslanan saçlarımızın kuruduğunda ne kadar yumuşak olduğunu bilmeyen yoktur. Sanayi bölgesinde yaşamıyorsanız açık alana koyduğunuz bir kova yardımı ile yağmur suyu toplayabilir, ısıtıp tuz oranı oldukça düşük olan yağmur suyuyla saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap