İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Yeni iPhone SE 2020, En hızlı androidler’den daha mı hızlı ?

Yeni iPhone SE 2020, En hızlı androidler’den daha mı hızlı ?

iphone_se_2

Amerika merkezli teknoloji şirketi Apple, geçtiğimiz günlerde yeni telefonunu duyurdu. Yıllardır kullanıcıların beklediği telefon modeli olan iPhone SE’nin üst modeli iPhone SE 2020 model telefon tasarımı ve performansı ile adeta göz dolduruyor.

Ülkemizde her ne kadar vergi yüzünden telefon ucuza satılamayacak olsa da, Dünya piyasasında en ucuz iPhone sloganıyla raflarda yerini alacak.

Peki şimdi gelelim iPhone SE’nin diğer cihazlara kıyaslamasına.

Telefonu Apple marka diğer telefonlarla kıyaslamak gerekirse cihaz iPhone 8’e göre daha başarılı. Ram konusunda iPhone SE 2‘de kaç gb ram var diye soracak olursanız bu telefonumuzun Ram’i 3 gb.

Küçük ekran boyutuyla küçük ekran severler için pozitif bir durum olan iPhone SE 2, uzunca zamandır SE 2 bekleyen kullanıcılarında yüzünü güldürdü.

Şimdi gelelim Android cihazlar ile kıyaslamaya. Apple ile Android’in cihaz kıyaslaması uzunca yıllarca hep teknoloji severler tarafından tartışılmıştır. Fakat bugün burada resmi bir açıklama üzerine konuşacağız.

Bugün içerisinde Apple CEO’su Tim Cook, şirketin yeni akıllı telefonu hakkında dikkat çeken, kıyaslama tarzından açıklamalarda bulundu. Cook, iPhone SE 2 hakkında çok iddiacı açıklamalarda bulundu. Cook, yeni cihaz iPhone SE 2’nin düşük gelirli ülkelerde daha fazla tercih edileceğini dile getirdi.

Cook’un en dikkat çekici ve iddiacı açıklaması diğer firmalara adeta meydan okuyan tarzdaydı.

Cook, yeni iPhone SE 2’nin günümüz piyasasında ki en iyi ve en hızlı Android telefondan bile daha hızlı olduğunu ve bunun inanılmaz bir şey olduğunu aktardı. iPhone SE (2020), A13 Bionic işlemci ile geliyor ve bu çipin, amiral gemisi Snapdragon 865 ile kıyaslandığını da hatırlatmakta fayda var.

Cook açıklamasında Apple’nin ucuz politika üzerinde çalıştığını da ifade etti.

Kuşkusuz telefon tasarımıyla ve kibarlığıyla oldukça şıklığıyla göz doldururken, performans konusunda da oldukça başarılı olacağını söyleyebiliriz.

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap