1. Ana Sayfa
  2. Oyunlar
  3. Yeni Xbox için Microsoft’tan beklenen açıklama geldi!

Yeni Xbox için Microsoft’tan beklenen açıklama geldi!

featured

Microsoft, E3 2019 fuarında yaptığı duyuru kapsamında Project Scarlett kod adlı yeni Xbox konsolunun birçok detayını paylaşmıştı. Özelliklerinin büyük bir kısmı açıklanan konsol ile oldukça iddialı olan Microsoft’tan kötü bir haber geldi.

Yeni Xbox’ın iki farklı modelden oluşacağı iddia ediliyordu. Project Scarlett kod adını taşıyan ana konsola ek olarak, xCloud altyapısını kullanan ve herhangi bir disk barındırmayan bulut tabanlı Xbox’ın geleceği belirtiliyordu.

Yeni Xbox tek modelden oluşacak!

Microsoft’un Xbox yöneticisi Phil Spencer bu konudaki soru işaretlerini ortadan kaldırdı. Bulut altyapısını kullanan uygun fiyatlı bir Xbox’ın düşünülmediğini belirten Spencer böylece tek model geleceğini doğrulamış oldu.

Geliştirici endişeleri ve xCloud’a daha fazla odaklanılması nedeniyle Microsoft’un ikinci konsol planı ortadan kalktı. Xbox sahiplerine çeşitli oyunlara telefonlarından devam etme imkanı sunan xCloud, Ekim ayında halka açık beta sürümü ile test edilebilir hale gelecek.

8K grafikler, SSD depolama ve ışın izleme desteği Microsoft’un yeni konsolunun öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor. AMD’nin Zen 2 ve Radeon RDNA mimarisine dayanan özel bir işlemciden güç alan konsolun, Xbox One X’ten dört kat daha güçlü olacağı belirtiliyor. Bunun yanı sıra GDDR6 RAM’e geçiş yapan Microsoft, kare / saniye hızını artmaya odaklanmış durumda.

kaynak : shiftdelete

Yorum Yap
Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra ne hissettin ?

Yorum Yap