İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Yeniden Yeşeren Umutlar ; Elazığ!

Yeniden Yeşeren Umutlar ; Elazığ!

Elazığ depremi sonrasında bir kez daha ne kadar güçlü olduğumuzu, insanlığımızı halen kaybetmediğimizi gördük. 
En son başımıza gelen 15 Temmuz 2016 darbe olayında bu kadar kenetlenmiştik. Yaklaşık dört senede her birimizin insanlığa dair umudu kalmamıştı galiba, cinayetler, çocuk tecavüzcüleri, hırsızlık gibi bir çok olay içimizi neredeyse her gün karartıyordu.

Elazığ depremi sonrasında köklerimizin derin ve hala sağlam olduğunu her türlü ihanete rağmen vatandaşımızın ihanetlere meydan okuduğunu ve dimdik ayakta durduğunu gördük. Uyuyan bir dev misali bizim memleketimizin insanlarının uyandığında neler yapabildiğini gördük.

Devletin ne kadar güçlü olduğunu, milleti için en iyi imkanları sunabildiğini görmekte insana umut veren bir diğer konu. Olay gecesi 3 bakanımızın orada sabahladığını görmek, olay gününden beri orada bulunmalarını görmek, devletin bakanının vatandaşıyla iç içe olduğunu görmek parti ayırmaksızın insana güven veren bir konu.
Gözlerdeki umutlar bir an olsun gitmedi, ekipler tüm var gücüyle çalıştı ve enkaz arama çalışmaları sona erdi.

Bugün tüm ekipler Türkiye’nin her tarafından seferber olan gönüllüler, bugün arama işlerini bitirdiler ve tören ile vedalaştılar. Farklı ekipler, törenin ardından hayatını kaybedenler için dua etti.

41 CANIMIZI KAYBETTİK

Yapılan resmi açıklamalara göre Elazığ depreminde, 2’si kalp krizi nedeniyle olmak üzere 41 kişi hayatını kaybetti.

Bizde nooldu.net ekibi olarak hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’dan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz. Temennimiz bu acıların bir kez daha yaşanmaması, önlemlerin daha da çok alınmasıdır.

 

Yorum Yap

Yorum Yap