1. Ana Sayfa
  2. HAYATTAN KESİTLER
  3. Yıllarca Anne Dediğim İnsanın, Annem Olmadığını Öğrendim!

Yıllarca Anne Dediğim İnsanın, Annem Olmadığını Öğrendim!

annekız

Yıllarca anne dediğim insanın, benim öz annem olmadığını öğrendim!

Meğer öz annem sandığım insan beni bebekken hastaneden kaçırmış. Hayatım alt üst oldu, yeni aileme pek alışamadım, ismimi bile değiştirmek istediler. İnanılmaz mutsuzum ve etrafımda bunları konuşabileceğim hiç kimse yok.

O yüzden nooldu.net adresinde “hayattan kesitler” bölümünü gördüm ve hikayemi buraya yazmak istedim.

Şimdi size her şeyi en başından anlatacağım. Kimin kim olduğunu karıştırmamanız için beni kaçırıp kendi çocuğuymuş gibi büyüten kadından sahte Annem diye bahsedeceğim.

Beni doğuran ve şu an birlikte yaşadığım kişi için size Öz Annem diyeceğim. Hayatımla ilgili korkunç gerçeği öğrendiğimde 12 yaşındaydım. Beni dersten çıkarıp müdürün odasına götürdüler, orada beni bekleyen bir polisle iki kadın vardı birinin psikolog diğerinin Sosyal Hizmetler görevlisi olduğunu öğrendim.

Bu tip önemli konular çocuklara psikolog eşliğinde açıklanıyormuş. Sosyal Hizmetler görevlisi gerçek ailem beni teslim alana kadar benimle ilgilenecekmiş.
Bana çok basit bir şekilde olayı anlattılar beni büyüten kişilerin
asıl ailem olmadığını dile getirdiler. Sahte annem öz annemden beni çalmış.

En kısa sürede yeni aileme teslim edilecekmişim ve bundan sonra da onlarla beraber hayatımı devam ettirecekmişim.

Hayatımın akışı bir anda değişti gerçek ailem başka bir şehirde yaşıyordu, birkaç gün sonra Sosyal Hizmetler görevlisi beni yeni evime götürdü. Yıllardır tek çocuktum, artık şimdi bir erkek kardeşim olmuştu. Gerçek annem markette kasiyerlik yapıyormuş, işten izin alamadı için çalıştığı markete gittik beni görür görmez ağlamaya başladı.

Gerçek babam inşaat işçisiymiş genelde şehir dışında çalışıyormuş. Onunla da hafta sonu eve geldiğinde tanıştık ama benim için üçü de yabancıydı. Olayın ortaya çıktığı gün sahte annemi iş yerinde göz altına almışlar sahte babamı da evden alıp karakola götürmüşler. İlk sorgulamanın sonunda sahte annem tutuklanıp cezaevine gönderilmiş.

Sahte babamı serbest bırakmışlar, çünkü beni kendi kızı olarak biliyormuş.. Anlayacağınız sahte annem onu da kandırmış.

Şimdi en iyi heyecanlı bölüme geldik.

Şimdi size kaçırılma hikayemi anlatacağım, yargılanma sürecinde Annem beni hastaneden nasıl kaçırdığını tüm detayları ile itiraf etmek zorunda kaldı.

15 yıl önce gerçek Annem sabah işe gitmek üzere hazırlanırken sancıları başlamış. Maddi durumları Şu an olduğu gibi o zaman da kötü olduğu için 9 aylık hamile olmasına rağmen çalışmaya devam ediyormuş.

Hastaneye gidene kadar doğum sancıları azalınca doğumhaneye almamışlar ama eve de göndermemişler, annemi bir odada doğum sancılarının düzenli hale gelmesi için bekletiyorlarmış.

Bir süre sonra odaya bir hemşire gelmiş kısa bir sohbetten sonra anneme eşinin yani babamın nerede olduğunu sormuş. Annem de kocam şu anda başka bir şey yerde çalışıyor muhtemelen yarın gelebilecek demiş.Tahmin ettiğiniz değil mi kadın Aslında hemşire değilmiş hemşire kıyafeti ile bebek avına çıkan sahte Annem’miş.

Mahkemede anlattığına göre hemşire kıyafetini hastanenin temizlik bölümünde bulmuş, normalde saçları kısaymış kılık değiştirmek için uzun bir garip peruk takmış. Büyük bir hastane olduğu için ortalıkta rahatlıkla hemşire gibi gezebilmiş.

Gözüne kestirdiği hamile kadınlara yanaşıp yalnız olup olmadıklarını anlamaya çalışıyormuş, bir süre sonra öz annemi doğumhaneye almışlar. Tam 12:20 geçe ben de olmuşum.

Annemi doğumdan sonra yine aynı odaya götürmüşler, dinlenip kendine geldiğinde ilk emzirme için bebeğini Yani beni getirmişler, emzirme konusunda uzman olan bir hemşire anneme kısa bir eğitim vermiş ardından annemle beni başbaşa bırakmışlar.

Yarım saat kadar sonra bu sefer odaya hemşire kıyafeti ile sahte Annem gelmiş ve öz anneme bebeği emzirirken söylemediğini sormuş.
Annem de olabildiğince emzirdiğini söylemiş kolumda kimliğini gösteren bir bileklik varmış sahte annem bebeğin ilk aşıları yapılacağını söylerek, anneme de bu arada biraz uyuyup dinlen demiş. Anneme şüphelenmemesi içim adımı ne koyacaksınız bileklikte sadece senin adın soyadın yazıyor diyerek gönlünü ferahlatmış.

Bebeğin ismini de bilekliği yazayım diye sormuş öz Annem’de Zeynep koyacaklarını söylemiş. Sahte Annem beni alıp çıkmış yakında bir tuvalet varmış oraya büyük bir kol çantası saklamış hemen Oraya girip beni çantanın içine koymuş.

Hemşire kıyafetlerini ve peruğu çöpe atmış sonra da rahat bir şekilde hastanenin ön kapısından elini kolunu sallayarak çıkmış. Ben çığlık çığlığa ağlamaya başlamışım, taksiye veya toplu taşımaya binmeyerek dikkat çekmemek için evine yürüyerek gitmek zorunda kalmış, bu durumda eve 5-6 saat yürümüş.

Peki, Sahte Annem Neden Böyle Bir Şey Yapmış, Hepinizi Merak Ediyorsunuz Sanırım ; 

Sahte annem neden böyle bir şey yapmı,ş her ne kadar haksız olsa da bunun arkasında trajik bir hikaye var. O dönemde sahte annemle sahte babamın arası çok bozuk mu babam boşanmak istiyormuş, sahte Annem hiç istemediği halde sırf evliliğini kurtarmak için hamile kalmış Bebek sayesinde kocasının onu terk etmeyeceğini düşünüyormuş fakat, düşündüğü gibi olmamış sahte babam evden ayrılmış ancak zaten Annem hamile olduğu için babam boşanma davası açmamış.

Bu da annemi umutlandırmış. Kendi kendine bebek doğduğunda görsün kucağına alsın dayanamaz kesin eve döner demiş doğum sancıları başladığında hemen hastaneye gitmiş fakat muayene de karnındaki bebeğin artık yaşamadığı ortaya çıkmış sadece bebeğini değil aynı zamanda Eşini de kaybettiğini bildiği için dünya iki kere başına yıkılmış.

O ruh hali ile korkunç bir plan yapmış, yeni doğmuş bir bebeğin yıllık kendi bebeğinin yerine koymaya karar vermiş. Bulunduğu hastane küçük olduğu için bunu orada yapamayacağını anlamış bir süre sonra Şehrin en büyük hastanesine girip çıkmaya başlamış, beni de işte o hastaneden çalmış beni eve getirdiğinde başka kimseye haber vermemiş birkaç gün beklemiş ardından önce annesine yani şahsi büyük anneme sonra da kocasına yani sahte babama doğum yaptığını söylemiş

Hiç kimsenin aklına çalıntı bir bebek olabileceğim gelmemiş sahte Babam beni ilk gördüğü anda vurulmuş, gerçekten de ertesi gün eve dolayısıyla da sahte anneme geri dönmüş.

Merak edenler olacaktır, söyleyeyim karışık duygular içinde olsam da ikisini de hala çok seviyorum. Onlar beni büyüten insanlar, bana en iyi imkanları sundular, her zaman Sevildiğimi hissettirdiler, sahte Annem Halkla İlişkiler Müdürü sahte babam yazalım mühendisidir, maddi durumumuz çok iyiydi muhteşem bir evimiz vardı.

Çok iyi bir özel okula gidiyordum hepsinden önemlisi biz çok mutlu bir aileydik birlikte o kadar güzel anılarımız var ki sahte Babam da sahte Annem de tek kelimeyle harika insanlardır onları ve eski günlerimizi deliler gibi Özlüyorum gerçek annemin Elbette hiçbir kabahati yok Dile kolay resmen bebeğini çalmışlar yıllarca bu acı ile yaşamış ama gerçek annem olsa bile o benim için bir yabancı onu kırmayayım diye çok dikkat ediyorum.

Fakat yinede anlaştığımızı da söyleyemem birlikte yaşamaya başladıktan sonra bana kendi koyduğu isimle hitap etmeye başladı.Selin günaydın,Selin nasılsın, Selin ne yemek istersin… Başlarda ses çıkarmadım fakat benim adım Zeynep ismimi çok seviyorum ve kesinlikle değiştirmek istemiyorum.Sonunda bunu ona söylemek zorunda kaldım. Seni anlıyorum ama yeni bir isme alışacağımı hiç sanmıyorum dedim,çok bozuldu. Ben de sana bir hırsızın taktığı isimle hitap etmek istemiyorum bu durumda ne yapacağız diye cevap verdi. Haklıydı ve bu da çözümü olmayan sorunlardan biri olarak kaldı. 3 yıldır birlikte yaşıyoruz, kardeşim ve gerçek babam bana Zeynep diyor gerçek annemse canım tatlım gibi kelimelerle idare ediyor.Asla ismimi söylemiyor.Maalesef yeni ailemle ayrı dünyaların insanlarıyız o kadar farklıyız ki onları yakından tanıyınca ben bu insanların çocuğu olamam diye düşündüm.Fakat mahkeme aşamasında DNA testi yapıldı sonucunda da onların annemle babam olduğu kesinleşti.Ben galiba size olayın nasıl ortaya çıktığını söylemedim.Bu kısmı da ne yazık ki bir diğer üzücü hikaye. Sahte annemi ihbar eden kişi kendi annesi. Evet sahte büyükannem. Annemle büyükannemin arası ben kendimi bildim bileli çok kötüdür. Doğrusu ben de o kadını hiç sevmem çok sinsi bir tiptir.Ben bebekken bizi ziyarete geldiğinde bir gün tesadüfen hastanede bana takılan bilekliği bulmuş.Bileklikte gerçek annemin ismi yazdığı için tabi hemen şüphelenmiş fakat hiçbir şey söylememiş Tam da kişiliğine yakışan bir şekilde gidip hastanelerde araştırma yapmış. Böylece sahte annemin doğumda kendi bebeğini kaybettiğini öğrenmiş ancak iğrenç kadın bu bilgiyi kendine saklamış. Zamanı gelince yıllar sonra kullanmış.

Sahte büyükannem bir süredir huzurevinde yaşıyordu ve hayatından hiç memnun değildi. Annem onu ziyarete gittiğinde büyükannem huzurevinden nefret ettiğini, annemin yanına taşınmak istediğini söylemiş ama sahte annem kabul etmemiş. Bu konuda büyük bir kavga etmişler .Sahte büyükannem intikam almak için polise ihbar edince olay bu şekilde ortaya çıkmış. Şu an sahte ailemle görüşmem kesinlikle yasak zaten sahte annem hapiste ve çıkmasına daha 4 yıl var.Evet biyolojik Annem olmayabilir, beni çalmışta olabilir fakat o beni büyüten kişi. Dedim ya onu çok özlüyorum onun da beni özlediğinden eminim.

Kafam çok karışık. Gerçek anneme ve gerçek babama karşı içimde hiçbir his yok. Bunu açıkça söylemek beni rahatsız ediyor ama sahte annem sayesinde çok daha iyi bir ailede çok daha iyi koşullarda yaşıyordum. Keşke beni çaldığı ortaya çıkmasaydı.Keşke mutlu bir şekilde yaşamaya devam etseydim. Yapacak bir şey yok artık geleceğe bakmalıyım 18 yaşını doldurmayı bekliyorum zamanı geldiğinde gerçek ailemi terk edeceğim.Her ne pahasına olursa olsun sahte annem hapisten çıktığında onunla birlikte yaşamak istiyorum. Benim için aksi mümkün değil. Ondan hep sahte annem diye bahsettim ama aslında hiç de öyle hissetmiyorum.Bana göre gerçek annem o. Ben onun bir tanecik kızıyım.

Evet arkadaşlar benim hikayemde buydu. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Yorum Yap

Yorum Yap